Masáže

Myofasciální techniky

Svaly představují úžasné struktury. Jsou poddajné, pružné, houževnaté a velmi efektivní. Všichni bezpečně poznáme kdy naše svaly fungují správně – v takovém případě se umíme pohybovat plynule, snadno a bez omezení. Ohýbání, vstávání či jiná činnost nám nedělá sebemenší potíže. Pohyb kloubu probíhá volně bez omezení, bez náznaku nepohodlí. Zdravé svaly jsou měkké na dotek, snadno přes ně můžeme nahmatat hlouběji položené svaly i kosti. Nejsou citlivé na omak, nebolí. Na zdravé svaly nemyslíme – nepočítam-li radost z pohybu, který nám umožňují.

Jakmile dojde k problému v určité oblasti, dojde ke ztuhnutí a vytvořením takzvaných spoušťových bodů (trigger point) aby vám právě zabránily pokračovat v poškozování, tudíž vám znemožní plný pohyb. V tomto případě by jste ideálně měli poslechnout volání svého těla a udělat vše proto, aby jste ho dali zpět do kondice a tomuto přetěžování se napříště vyhýbat.

Každý spoušťový bod odpovídá určitému vzoru bolesti. Je velmi zajímavé, že bolest často nepociťujeme v místě spoušťového bodu, ale jinde. Například vás bolí rameno, ale příčina problému může být v kyčli. Šílené? Ano, ale je to tak, lidské tělo je velmi složité a vědci pořád i po těch letech přicházejí na nové věci.

Jak se spoušťovými body pracuji?

Nejefektivnější způsob je po nalezení těchto bodů použitím komprese, tlaku prstů. Zní to jednoduše, ale není to tak. Už pouhé nalezení chce cvik a praxi a odstranění těchto bodů může chvíli trvat. Jediná nevýhoda této techniky je její případná bolestivost. Někdo je překvapen jak je to v pohodě a někdo zase na druhou stranu počítá vteřiny kdy to skončí. Oba případy se ale shodnou na jednom a to, že to funguje.

Pomoci mohou i vhodné protahovací cviky či yoga. Ukážu vám, které protahování je pro vás vhodné. Pokud je spoušťový bod dobře dostupný, tak vám i ukážu jak se můžete ošetřit i sami doma a zefektivnit léčbu.

Mějte na paměti, že neléčený spoušťový bod neumí sám od sebe zmizet. Pokud vás přestal bolet, mohl přejít jen do latentní fáze a při jakémkoliv přetížení se znovu aktivuje. Proto je lepší o tyto body náležitě pečovat a zbytečně se nepřetěžovat.

Ceník

Doporučuji se objednat na minimálně hodinu aby bylo dost času na důkladné ošetření. Pokud to chcete pouze vyzkoušet, můžete si zvolit 30 min. Ale to zvládneme diagnostiku a možná povolit cca dva až šest bodů.

30min 390,-

60min 650,-

90min 850,-

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Myofasciální techniky