Masáže

Baňková masáž

Už před několika tisíci lety používali staří Číňané i Řekové k léčení roztodivné baňky ze zvířecích rohů či různých slitin. A v současnosti baňkování prožívá velkou renesanci. Jedná se sice stále o alternativní medicínu, která je ale velmi oblíbená a vyhledávaná.

Bojujte s baňkami proti bolestem zad, migréně i celulitidě

A jaké jsou tedy léčebné účinky baňkování? Masáž baňkami (odborně nazývaná vakuoterapie) pomáhá proti bolestem zad a páteře, uvolňuje ztuhlé svaly, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje zažívací potíže, a dokonce působí velmi účinně proti celulitidě. Baňkování má příznivý vliv na detoxikaci organizmu a pozitivně působí také při nachlazení či migréně. A to všechno díky tomu, že baňkování dokáže velmi intenzivně prokrvit masírovanou tkáň, což klasická masáž nezvládne.

Pro koho je baňkování určené?

Baňkování je vhodnou léčebnou metodou pro všechny, kterým nepomáhají klasické rehabilitační procedury a mají výše zmíněné problémy. Přestože baňkování podstupují ve většině případů ženy, je tato masáž úplně stejně vhodná i pro muže. Kvůli tomu, že baňkování je občas bolestivé a tvoří se po něm mírné krevní výrony (modřiny či tzv. cucfleky), tak má určitá omezení pro ty, kteří ho chtějí podstoupit.

Baňkování není vhodné:

  • pro lidi s onemocněním krve – trombóza, srážlivost, hemofilie
  • na otevřené či hnisající rány
  • na křečové žíly, gangrény či na kůži spálenou od slunce
  • pro lidi s poruchami srdečního rytmu
  • pro těhotné ženy
  • pro hodně vyčerpané osoby

Já osobně používám silikonové baňky, kterými se dá efektivně pohybovat po těle nebo je ponechat na jednom místě a nechat je kouzlit.

Masáž probíhá úvodním zahřátím, poté se pustíme do samotné masáže baňkami, dle potřeby si vyhradím čas na přiložení baněk na problémová místa kde je potřeba hlubšího působení.

Po masáži doporučuji klidový režim s dostatkem tekutin. Vzhledem k možným flíčkům po baňkách nedoporučuji vystavovat tyto flíčky slunečnímu záření nebo soláriu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Baňková masáž